Velká gratulace
4.3.2024

Na Veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX na Brněnském výstavišti proběhlo ve čtvrtek 29. 2. 2024 finálové kolo 6. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář. Vyhlašovatelem je Klastr českých nábytkářů a je určeno pro žáky tříletého učebního oboru truhlář. Hlavním cílem soutěže, organizované Integrovanou střední školou Slavkov u Brna, je podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky.

Jedná se o soutěž jednotlivců, do jejíhož brněnského finále postoupilo 13 vítězů předchozích krajských kol, k nimž se přidalo i 6 žáků z pozvaných partnerských škol ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Naši školu v tomto finále zastupoval žák Vilém Urban, který postoupil po výborném umístění v krajském kole ve Frýdku-Místku.

Finalisté měli za úkol vyrobit před návštěvníky veletrhu v daném časovém limitu 5 hodin dřevěnou stoličku, kterou hodnotila nezávislá komise složená z odborníků z praxe.

Hodnoceny byly první tři nejlepší místa, kde si žáci odnášeli bohaté ceny.

Děkujeme Vilémovi za krásnou prezentaci naší školy na tak vysoké soutěži, kde se potkali jen ti nejlepší z celé republiky, a to nejen České.