Pišqorky - oblastní online turnaj
24.11.2021

Dne 23.11.2021 od 13:00 se konalo online oblastní kolo soutěže v pIšQworkách. Z naší školy se zúčastnil tým těch nejlepších, nazvaný Amooogus. V sestavě týmu byli Lukáš Kuděla, Adam Gloza, Martin Kubečka, Jan Brda a Magdaléna Chmielová.
Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 32 týmů z celého Moravskoslezského i Olomouckého kraje, do regionálního finále v Ostravě postupovalo prvních 5 týmů. Podobných turnajů v rámci těchto dvou krajů proběhlo už předtím 5, z každého turnaje postupovalo rovněž 5 nejlepších týmů.
Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, takže každému týmu bylo postupně vylosováno 7 různých soupeřů a mezi oběma týmy pak byly rozlosovány dvojice, které spolu hrály vždy 2 zápasy. Za každý vítězný duel tým získal 2 body, za remízu 1 bod a za prohru nic. Celkem tedy v 1 kole mohl tým získat max. 20 bodů. Každý zápas byl navíc časově omezený, protože každému hráči bylo přiděleno 7,5 minuty a pokud někomu vypršel čas, tak prohrál.
Boje byly napínavé a dlouhé, celý turnaj skončil až po půl čtvrté odpoledne, dávno potom, co skončilo vyučování. Proto patří celému týmu velké poděkování za to, že ten maratón vydrželi.
V průběhu předposledního 6.kola byl náš tým chvíli dokonce na 2.místě, ale jak dohrávali ostatní soupeři, klesl postupně až na 5.místo. To ale pořád ještě zajišťovalo postup do regionálního finále.
V posledním 7.kole stačilo našemu týmu zvítězit, aby postoupili do finále. Soupeř se ale tentokrát ukázal nad jejich síly a nakonec naši piškvorkáři podlehli 8:12 a nepostoupili. Od postupu je dělily jen 3 nevyhrané zápasy…