OKAP - ZŠ Dvořákův okruh
5.2.2020

Dne 29.1.2020 se konala v budově naší školy další aktivita projektu OKAP - "Podpora polytechnického vzdělávání - Spolupráce se ZŠ, sdílení učeben, dílen a laboratoří".
Navštívilo nás 25 žáků ZŠ Dvořákův okruh a jejich pedagogové. Žáci byli rozděleni na tři skupiny: do odborné učebny oboru Mechanik seřizovač, dílny kovoobráběcí a dřevozpracující, ve kterých řešili praktické úkoly a popř. si vyrobili jednoduchý výrobek - tentokrát stojánek na mobilní telefon, který se skládal ze tří částí - dřevěných i kovových. Také si pomocí počítačového programu očíslovali hrací kostku. Všechny skupiny pracovaly také s technickými výkresy.

Díky této aktivitě získávají žáci a pedagogové ZŠ možnost vyzkoušet si správné technologické operace práce a praktické úkoly v prostředí, kterým ZŠ nedisponuje. Dále tato aktivita dá žákům ZŠ příležitost získat praktické informace, které jim umožní přechod a jejich úspěšný start na SŠ a sníží počet odchodů ze středního vzdělávání, i je motivuje studovat technické obory.

Postupně nás ještě do konce června navštíví žáci ZŠ Smetanův okruh, ZŠ Města Albrechtice a ZŠ Úvalno.

Další dílny, které plánujeme, jsou - 3D tisk, 3D brýle, práce s robotkem, základy programování a textilní dílny.