Kovo Junior 2019

Kovo Junior 2019
6.2.2019

Zručný obráběč kovů musí umět číst z výkresové dokumentace, dokázat přemýšlet nad výrobním postupem, potřebná je i samostatnost a dávka trpělivosti. Naši žáci 3. ročníku oboru Obráběč kovů si tyto vlastnosti a dovednosti vyzkoušeli v posledním lednovém dni. Účastí ve školním kole na odborné soutěži Kovo Junior 2019 si pedagogové a žáci ověřili své organizační a logické myšlení. Naše škola pořádala 1. ročník soutěže, který byl podpořen z projektu - Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK – OKAP. Ti nejlepší žáci, Petr Chwistek a Jakub Pavela, kteří se umístili na 1. místech, byli ohodnoceni krásnými a bohatými cenami, které byly sponzorovány firmou strojírny Kalinowski a firmou Bašista strojírenská výroba. Vítězové se mohou účastnit regionálního kola, které bude probíhat v jarních měsících. Finále soutěže se účastní vítězové a druzí z jednotlivých krajských kol, kteří nemají dokončené žádné předchozí vzdělání a kteří v roce konání soutěže nedovrší dvaadvacet let věku. Soutěž je zařazena do přehlídky ČESKÉ RUČIČKY, tedy největší přehlídky podporující učňovské školství a řemeslo v České republice.