Festival "Bez hranic"
4.12.2023

Ve čtvrtek 30.11.2023 se v polských Glubczycích uskutečnil Jubilejní 20. ročník Festivalu Integrace „BEZ HRANIC“. V rámci spolupráce partnerských škol Zespół Szkół Mechanicznych Glubczyce a Střední školy průmyslové Krnov se festivalu zůčastnili i žáci krnovských středních škol se svým vystoupením.
Kryštof Moravec, zahrál na housle skladbu Hanse Zimmera - Interstellar and Lord of the rings.
Eva Danielová zazpívala (česky) píseň Všechno nebo nic - v originále zpívá Eva Farna.
Kateřina Žihová, zahrála na housle skladbu Canon in D, autorem skladby je Pachelbel.
Cílem festivalu je kulturní a lidské propojení nesamosprávných a postižených osob s dětmi a mládeží základních a středních škol a širokou veřejností regionu Glubczycka prostřednictvím prožití společných aktivit, jako jsou zpěv, tanec, recitace a sport. Tento festival byl historicky prvním, který byl založen před 20. lety v Polsku.
Jeho hlavní osobností, organizátorkou, moderátorkou a srdcem je paní Maria Farasiewicz, vyučující polského jazyka na naší partnerské škole ZSM Glubczyce, která je zároveň koordinátorkou spolupráce našich škol.
Motto festivalu „BEZ HRANIC“ bylo během tříhodinového programu naplněno, atmosféra mezi jevištěm a hledištěm byla fantastická. Jsme hrdí na to, že i krnovští účinkující k tomu výrazně přispěli.
Za Střední školu průmyslovou se zúčastnili pan Ing. Aleš Zouhar, paní Ing. Věra Predikantová a Mgr. Radka Kaňoková.
Těšíme se na další akce naší vzájemné spolupráce, které se uskuteční v průběhu druhého pololetí školního roku 2023/2023, mezi které budou patřit turnaj v sálové kopané v polských Glubczycích a třídenní odborné výměnné stáže žáků na partnerských školách v Glubczycích a v Krnově.