1. místo T - PROFI 2022
28.11.2022

Dne 25. 11. 2022 se konalo na Výstavišti Černá louka Ostrava krajské kolo odborné technické soutěže Talenty pro firmy T-PROFI.
Náš tým žáků, kteří zvítězili v okresním kole ve složení Martin Panáček, Matěj Žůrek, Petr Snášel, dále z žáků 5 tříd Základní školy Krnov, Dvořákův okruh 2 - Brazitikos Jan, Chlud Jiří, Krejčí Jakub a jako kapitán družstva Petr Zahradníček z firmy KRNOVSKÉ OPRAVNY A STROJÍRNY S.R.O., si vedli výborně i v krajském kole.
Hlavním úkolem soutěžících bylo v časovém limitu postavit a zprovoznit z polytechnické stavebnice Merkur model přístřešek pro chlazení se sekvenčními vraty na dálkové ovládání, a to dle zadání a instrukcí, které všichni účastníci soutěže obdrželi až na místě.

Náš tým odevzdal funkční model, jako první složený. I když měli za malinké chyby trestné minuty, postup do národního kola mají jistý.
Škola gratuluje, už k druhému vítězství a přeje mnoho úspěchů v národním kole, kde se setká 14 nejlepších týmů ze všech krajů naší republiky.