Projekt Burda - panenky pro UNICEF

Projekt Burda - panenky pro UNICEF
30.9.2018

Patnáct žákyň maturitního oboru Uměleckořemeslné zpracování textilu ušily pod vedením učitelek odborného výcviku paní Liškové a Škanderové patnáct panenek a zapojily se tak do projektu časopisu Burda - panenky pro UNICEF. Základní střih pro panenku našly na www.burda.cz. Podle vlastní fantazie panenku ušily, vyfotily, vyplnily rodný list a odeslaly na zadanou adresu.

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který ji adoptuje, obdrží spolu s ní blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že již našla „svoji rodinu“. Redakce Burda bude všechny tyto panenky prodávat při marketingových akcích časopisu Burda Style a výtěžek z prodeje daruje organizaci UNICEF, případně budou po domluvě s UNICEF prodávány přímo v jejich e-shopu.


Jak můžete pomoci přímo vy?

1 Kupte si některou z již vyrobených panenek přímo v e-shopu na adrese www.unicef.cz
2 Pomozte nám najít domov a adoptivní rodiče pro již vytvořené panenky. Po dohodě s Českým výborem pro UNICEF můžete například sami zorganizovat prodejní výstavu panenek nebo najít nové prodejní (adopční) místo v okolí vašeho bydliště. Prodejní výstavy lze pořádat v restauracích, kavárnách, obchodech, na e-shopech, ve školách, v knihovnách a podobně.

Typ Název Velikost Stáhnout
Rodný list - Projekt Burda
870,0 KiB